В Україні розпочато другий етап реформи меліорації
21 червня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» №4795-IX. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
Як зазначається, вказаний закон є важливим кроком у продовженні реформи меліорації, яка в Україні реалізується вже кілька років. Її основою став Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», ухвалений у 2022 р.
«Закон №4795-IX започатковує другий етап реформи меліорації, який передбачає перехід від переважно бюджетної моделі управління меліоративною інфраструктурою до економічно стійкої системи, в якій ключову роль відіграватимуть організації водокористувачів та оператори з чітко визначеною відповідальністю за експлуатацію об’єктів. Документ також пов’язаний із реалізацією Стратегії зрошення та дренажу до 2030 р.», - йдеться в повідомленні.
Закон також передбачає створення операторів меліоративних систем у формі державних некомерційних підприємств. Вони відповідатимуть за експлуатацію об’єктів, а тарифи на подачу та відведення води формуватимуться за прозорими правилами. До наглядових рад планують залучати представників аграріїв та інших водокористувачів.
«Реформа меліорації покликана знизити собівартість поливу та підвищити врожайність, а також зробити систему більш прозорою для користувачів. Законодавчі зміни також сприятимуть зменшенню втрат води, підвищенню надійності постачання в сезон та створенню стимулів для модернізації інфраструктури», - зазначається в повідомленні.
Поділитись
Стежте за головними новинами агробізнесу в Україні та світі на Agravery.com , на сторінці Facebook , у Telegram або підпишіться на нашу розсилку, відправивши лист з темою "Розсилка" на [email protected] .

Comments (0)